Lajme

Veseli i tronditur me aksidentin në Gjilan, kërkon nga organet përgjegjëse zbardhjen e rastit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK’së, Kadri Veseli, ka ngushëlluar familjen e vik.timës në aksidentin e sotëm në Gjilan, ndërsa u ka uruar shërim të shpejtë të lënduarve tjerë nga ky aksident.“I tronditur nga aksidenti i rëndë në Gjilan, në të cilin një person humbi jetën dhe disa të tjerë u lënduan. Ngushëllime familjes së vik.timës dhe shërim sa më të shpejtë të lënduarve. Kërkoj nga institucionet përgjegjëse që të angazhohen maksimalisht për zbardhjen e rastit dhe të punojnë më shumë në parandalimin e aksidenteve”, ka shkruar Veseli në faqen e tij në Facebook.