Lajme

Veprim i papritur i Berishës e Bashës para kryeministrisë

Kryetari i PD-se Lulzim Basha dhe ish- kryeministri Sali Berisha janë ulur para kryeministrisë me protestuesit.

Një mesazh për protestën dha edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Ajo tha se policët nuk mund të ngrenë dorë kundër qytetarëve

“Policia është më e shfrytëzuar sesa qytetarët shqiptarë.

Sot shqiptarët protestojnë edhe për ata policë që janë aty. Qytetarët nuk kanë punë me policët, por kanë punë me krimin e organizuar.

E kanë vetë në dorë qytetarët sa do të zgjasë. Rama ka ikur, tani duhet të ndërtohet institucioni”, tha Kryemadhi.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?