Lajme

Vendi që nuk ka asnjë rast aktiv me COVID-19 !!

Nuk ka më raste me Covid-19 brenda Vatikanit, tha sot zëdhënësi i Selisë së Shenjtë, Matteo Bruni.

”Personi i fundit që ishte trajtuar ende si një rast aktiv rezultoi negativ këtë mëngjes ndaj Covid-19″, tha Bruni në një deklaratë.

“Deri më sot, nuk ka raste pozitive […] midis personelit të Selisë së Shenjtë dhe shtetit të Vatikanit”, shtoi ai.

Numri i infeksioneve koronavirusë të rinj në Vatikan arriti në 12 në fillim të majit.

Nuk ka pasur viktima të raportuara.

LEXO EDHE:  Radojiçiqi sot do t’i drejtohet publikut, letrën ia lexon avokati i tij

Vatikani miratoi masat e bllokimit nga marsi deri në maj duke pasqyruar ato të marra në Itali.