Lajme

Vdes veprimtari i LDK-së

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se ka vdekur Isuf Kurmehaj, veprimtar i LDK-së.

Zemaj ka thënë se i ndjeri ishte aktivist e veprimtar i LDK-së, luftëtar i palëkundur në luftën për liri dhe pavarësi.

“Me dhimbje dhe pikëllim mora lajmin për vdekjen tënde Isuf. Ishe i dashur e i respektuar, aktivist e veprimtar i LDK-së, luftëtar i palëkundur në luftën për liri dhe pavarësi. Ngushëllime familjes, miqve dhe bashkëfshatarëve të Strellcit. U prefsh në paqe Isuf Kurmehaj”, ka thënë Zemaj.

Me dhimbje dhe pikëllim mora lajmin për vdekjen tënde Isuf. Ishe i dashtun e i respektuar, aktivistë e veprimtar i…

Julkaissut Armend Zemaj Lauantaina 18. heinäkuuta 2020


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?