Lajme

Vdes një 9-vjeçare nga coronavirusi në SHBA

Një vajzë nëntë vjeçare ka vdekur nga Covid-19 në Florida të SHBA-ve.

Sipas të dhënave nga Departamenti i Shëndetit në Florida, vajza nuk kishte udhëtuar së fundmi ose kishte pasur ndonjë kontakt me dikë që kishte virusin, transmeton portali arbresh.info

Është e paqartë nëse e ndjera kishe pasur ndonjë sëmundje përcjellëse shëndetësore.

Kjo vajzë është i mituri i pestë që ka vdekur në Florida. Dy nga 11-vjeçarët, një 16-vjeçar dhe një 17-vjeçar gjithashtu vdiqën nga virusi. / arbresh.info/