Lajme

Vdes ish-luftëtarja e UÇK’së, Fatime Ademaj

Ka vdekur pas një sëmundje të rëndë ish- luftëtarja UÇK’së Fatime Ademaj nga Zhuri i Prizrenit, shkruan Gazeta Metro.Është ndarë nga jeta pas një sëmundje të rëndë veprimtarja e hershme e kauzës kombëtare dhe luftëtarja e lirisë Fatime Ademaj nga Zhuri i Prizrenit.

Varrimi i të veteranes së UÇK’së bëhet sot me datën 04.12.2019 në orën 13:30 në Zhur.

Kujtmë, që për Fatimen ishte raportuar ditë më parë që kishte vdekur, gjë e cila u tha që nuk është e vërtetë nga vajza e saj. Ndërsa, sot në orët e hershme ka vdekur Fatime Ademaj nga Zhuri i Prizrenit.