Lajme

Vdes ish-luftëtari i UÇK-së

Ka ndërruar jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Isat Tolaj.

Lajmin e ka bërë të ditur edhe kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj.

Ramosaj u ka shprehur ngushëllime familjarëve, miqve dhe qytetarëve të Deçanit.

Tolaj njëkohësisht ishte dhe aktivist i AAK-së.

Postimi i plotë:

“I rëndë dhe i hidhur lajmi për vdekjen e ish-luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe aktivistit të AAK-së Isat Tolaj.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes Tolaj , qytetarëve të Deçanit dhe gjithë atyre që e njohën Isatin.

Do të kujtojmë gjithmonë!


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?