Lajme

Vdes boksieri i njohur kosovar

Ka vdekur në moshën 71 vjeçare ish-boksieri kosovar Muhamet Ferizaj, shkruan Gazeta Metro.

Lajmin e ka konfrimaur Ish-boksieri i gjeneratës së artë të Prishtinës, Muharrem Gjocaj.

“Me një pikëllim të madh mora lajmin për vdekjen e mikut tim Muhamet Ferizaj”, ka shkruar Gjocaj në Facebook.

Ky është njoftimi i tij i plotë:

Me nje pikellim te madh mora lajmin per vdekjen e mikut tim Muhamet Ferizaj.
Ne emrin tim dhe ne emer te Klubit Boksit Amater Profi Peja ju shpreh ngushëllime familjarve miqve shokeve dhe gjith atyre qe e njohen nga afer.
Me Muhametin kem kaluar shum kohe se bashku ku si dy bokser i kaluam shum sfida.
Muhameti ishte bokser i klubit Boksit Peja te viteve 80-ta ku qdoher ne ring tregoj rezultate te shkelqyshem.
Do ta kujtojm gjithmon si nje shok koleg dhe njeri te mir ashtu siq ishte,i leht te qoft dheu i Kosoves miku im.