Lajme

Valon Syla i bindur: Ky është “fillimi i fundit” të Albin Kurtit

Gazetari Valon Syla e ka quajtur “humbje të dyfishtë” dhe “fillim i humbjes së Albin Kurtit” rezultatin e zgjedhjeve të djeshme.

“Në zgjedhjet e djeshme Albin Kurti ka humb dyfish, ose dyfish më pak vota se para një viti’, tha Syla.

“Me fillimin e humbjes së Albin Kurtit si një mit i ri dhe i fundit ndoshta në shoqërinë kosovare mendoj se do të përfundojë dhe do të kryhet tranzicioni shoqëror demokratik e politik si shoqëri”, sqaroi ai në Pressing.

“Me humbjen përfundimtare të Albin Kurtit, i cili është ende që qeveri dhe i ka numrat 50.3, por është fillimi i humbjes së tij dhe është si të themi fillimi i fundit të tranzicionit të kësaj shoqërie. Unë mendoj se ky është një lajm i mirë, në gjuhën e thjeshtë, nënkupton se kandidatë si Bulliqi, Bahtiri…këto janë zgjedhjet e fundit që partitë politike kanë me i ofru”, theksoi Syla.

LEXO EDHE:  LAJMI I FUNDIT: Kurti merr telefonatë të rëndësishme nga administrata e Biden, pranon zgjedhjet në veri