E mërkurë, 27 Maj, 2020
Lajme

“Unë besoj që pa Vjosa Osmanin, LDK nuk do të dilte as e dyta në zgjedhje”

Kryeministri në detyrë ka thënë se LDK-ja ka dal në vendin e dytë në zgjedhjet e 6 tetorit fal Vjosa Osmanit.Kurti ka thënë se po mos të ishte Vjosa Osmani. LDK-ja nuk do të ishte e dyta në zgjedhje.

“Janë dy mos pranime të thella, e para është që VV fitoj zgjedhje gjithmonë thoshin të balancohen në pushtet, në një farë mënyre për ta bindur të tjerët dhe veten që jemi të barabartë, ne jemi ditur që nuk do të fitojmë 20% më shumë, në kemi investuar shumë për atë diferencë të vogël… dhe mos njohja tjetër është që unë besoj që as një herë nuk kanë dashur ta pranojnë faktin që zonja Osmani kryetarja e Kuvendit ajo qe e ka shpëtuar LDK nga pozicioni i tretë. Unë besoj që pa zonjën osmani nuk do të dilnit të dytë”, ka thënë Kurti.LEXO EDHE:
Ish-gjyqtari i Kushtetueses: Vendi nuk mund të shkojë në zgjedhje vetëm pse kërkon një parti