Lajme

Ukraina jep detaje nga bisedimet me Rusinë

Zyrtarë nga parlamenti i Ukrainës kanë njoftuar se bisedimet me zyrtarët rusë në kufirin me Bjellorusi ende po vazhdojnë.

Më herët u raportua se bisedimet kanë përfunduar, por palët ishin në një pushim dhe tani ka nisur raundi tjetër i bisedimeve.