Lajme

Udhëzimi Administrativ për vaksinat, Olluri: Pres kërkim falje nga tre ministrat e Kurtit

Gazetari Parim Olluri, ka shkruar rreth nënshkrimit të Udhëzimit Administrativ për vaksinat anti-Covid, nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.

Olluri ka thënë se presim një kërkim falje ndaj Insajderi nga tre ministra të Qeverisë Kurti, Arben Vitia, Donika Gërvalla dhe Albulena Haxhiu.

Tutje Olluri ka thënë se gjatë konferencë të së premtes Vitia ishte në siklet sepse nuk e kishte nënshkruar udhëzimin administrativ, që i hapë rrugë blerjes së vaksinave Pfizer.

“Tash presim nje kerkim falje ndaj Insajderit nga Arben Vitia, Donika Gervalla e Albulena Haxhiu.
Arben Vitia ishte ne siklet te premten. Nuk e kishte nenshkruar ende udhezimin administrativ qe i hap rruge blerjes se vaksinave nga Pfizer.Per kete arsye e ofendonte Insajderin”, ka shkruar Olluri.

Duhet theksuar se vetëm sot, ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka nënshkruar Udhëzimin Administrativ për vaksinat anti-Covid, e në bazë të tij i hapet rrugë blerjes së vaksinave nga kompania Pfizer.

Postimi i plotë:

Tash presim nje kerkim falje ndaj Insajderit nga Arben Vitia, Donika Gervalla e Albulena Haxhiu.

Arben Vitia ishte ne siklet te premten. Nuk e kishte nenshkruar ende udhezimin administrativ qe i hap rruge blerjes se vaksinave nga Pfizer.

Per kete arsye e ofendonte Insajderin.

Per kete arsye te shtunen nje prokuror dergoj policet ne zyre te Insajderit. Te shtunen. Me frikesu mediumin qe zbuloj skandalin.

Derisa publikisht ofendohej Insajderi nga ministrat e Kurtit, Vitia tinez ka reflektuar. Ishte i obliguar te reflektonte.

Dy dite pas hulumtimit te Insajderit, te dielen ne mbremje eshte nenshkruar udhezimi administrativ. Ky nenshkrim i se dieles konfirmon hulumtimin e Insajderit.

Kjo eshte detyra e nje mediumi: Ndikimi per te detyruar qeveritaret qe ta kryejne detyren e tyre, per te cilen paguhen nga takspaguesit.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?