Lajme

Transporti me trafikun urban sot e nesër pa pagesë

Sot dhe nesër, transporti me Trafik Urban, do të jetë pa pagesë në Prishtinë, raporton Express.

Lajmin e ka bërë të ditur Komuna e Prishtinës, përmes një postimi në Facebook.

“Ju njoftojmë se nesër dhe pasnesër, me datë 21 dhe 22 maj, transporti me Trafiku Urban, do të jetë pa pagesë. Për të mirën e Kryeqytetit, ju inkurajojmë që sa më shumë të përdorni transportin publik 🚌 dhe 🛴 alternativ 🚲”, thuhet në njoftim.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?