Lajme

Tragjedi në Prishtinë: Bie nga ndërtesa shumëkatëshe një grua e moshuar

Rreth orës 19.20 është raportuar se një femër e moshuar ka rënë nga një ndërtesë në Prishtinë, shkruan arbresh.info.

Është bërë e ditur se viktima është dërguar në QKUK me shenja jete.

Lajmin për arbresh.info e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinëz Bajram Krasniqi, i cili ka deklaruar se policia po merret me ekzaminimet në vend-ngjarje

“Sot më, 05.07.2020 rreth orës 19:20, policia është njoftuar se në një person, (femër e moshuar) dyshohet se ka rënë nga një ndërtesë në Prishtinë (mbrapa furres “Qerimi 3”). Pos, policisë aty ka dal edhe ekipi mjekësor të cilët e kanë dërguar me shenja jete për në QKUK. Policia po merret me ekzaminimet në vend-ngjarje dhe me rrethanat si ka ndodhur rasti.”, u shpreh Krasniqi për arbresh.info.