Lajme

“Ti je ekstremist”, eskalon live debati në mes të Blerim Latifit dhe Zgjim Hysenit

Profesori universitar Blerim Latifi dhe zyrtari i PSD’së Zgjim Hyseni janë përplasur në emisionin Pressing në T7.

Zgjim Hyseni ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti lidhur me qasjen e tij në fushatë. Ndërkohë Latifi ka ndërhyrë duke thënë se për këdo që është kryeministër vota është e rëndësishme.

“Ti ende po e shikon Kurtin nga perspektiva e të qenit opozitar. Ti të nesërmen kur të vish në pushtet ki me mëndu si Kurti”, i tha Latifi.

“Blerim për atë punë ishalla s’je tu u nis prej vetes. Unë për atë punë kam mujtë me qenë në VV se kerkush kurgjo s’më ka bo”, iu përgjigj Hyseni.

“Logjika e pushtetit është e atillë”, theksoi Latifi.

LEXO EDHE:  Situata tensionuese, kryetari i Zveçanit s’del në zyrën qendrore

“Për pikë të hallit që s’jam pajtuar unë s’jam (në Vetëvendosje). Nuk më ka shti askush me dalë. Pse s’jam pajtuar nuk jam”, tha Hyseni.

“Aty ne nuk e dimë ne se pse ke dalë”, ia ktheu Latifi.

“Domethënë me ardh t’i në pushtet me qeto mend më i zi se Kurti bëhesh”, thotë Latifi.

“Është emancipim jo totalitarizëm”, thotë Hyseni.

“Blerimi është një përfaqësues tipik i asaj që quhet ekstremi i qendrës”, thotë Hyseni.

“Dokrra të Marksistëve mos na sill”, theksoi Latifi.

“Ti je një profesor i keq”, tha Hyseni.