Lajme

Therje me thikë në Bregun e Diellit, shkak bëhet mosmarrëveshja në trafik

Nj therjë me thikë ka ndodhur më herët në lagjën Bregu i Diellit në Prishtinë. Indeksonline raporton se deri te rasti dyshohet të ketë ardhur pas një mosmarrëveshjeje në trafik. Ndërkohë, zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka konfirmuar rastin për Indeksonline.

“Sot rreth orës 17:30, kemi marrë informatën për një lëndim trupor të ndodhur në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë. Bazuar në të dhënat fillestare, dyshohet se pas një mosmarrëveshje në trafik, personi G.B, mashkull, 45 vjeç, është sulmuar me një mjet i mprehtë dhe ka pësuar lëndime trupore.

LEXO EDHE:  E rëndë: 30-vjeçarja në Ferizaj që tenton t’i japë fund jetës, i dërgon bashkëshortit fotografi të litarit

I njëjti është dërguar për trajtim mjekësor, ndërkohë që policia ka nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij rasti dhe është duke punuar në identifikimin dhe arrestimin e personit të dyshuar” ka deklaruar Ahmeti për Indeksonline.