Lajme

Presidenti Thaçi takohet me ish-presidentin Bill Clinton

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton në ceremoninë mortore të presidentit të Francës, Zhak Shirak.

Kjo ceremoni është mbajtur sot në Paris, ku kanë marrë pjesë shumë liderë botërorë, transmeton arbresh.info

Thaçi përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur së në ceremoni është takur me mikun e Kosovës, Bill Clinton dhe së së bashku kanë përkujtuar Presidentin Chirac.

Postimi i tij i plotë:

Si gjithmonë kënaqësi të takoj mikun tim dhe të Kosovës, Presidentin Bill Clinton. Së bashku e kujtuam Presidentin Chirac dhe angazhimin tonë të përbashkët për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. HTH

LEXO EDHE:  “Nga miqësia që kishit s’e kisha besu që iu shoh kështu”, ish-kolegu me postim prekës për personin që u vra dje në Malishevë