Lajme

Thaçi dënon ashpër sulmin ndaj gruas rome në Lipjan: Nuk ka vend për paragjykime

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka mbledhur Këshillin Konsultativ për Komunitete.

Në takim, kreu i shtetit e ka dënuar ashpër edhe sulmin e djeshëm ndaj një gruaje në Lipjan, për të cilën papërgjegjshëm dhe padrejtësisht u raportua në mjetet e informimit se është e përfshirë në veprime kriminale.

“Në Kosovë nuk ka vend për dhunë, nuk ka vend për sulme kundër askujt, nuk ka vend për paragjykime”, u shpreh Thaçi.

LEXO EDHE:

Dje u godit me grushte në Lipjan, ja çka ka ndodhur sot me gruan e ‘mistreshme’


SHIKO EDHE: 7 SIMPTOMAT QË JU TREGOJNË NËSE KENI COVID-19