Lajme

Tërmeti i fuqishëm në Turqi, reagimi i analistëve sa ishin LIVE në studio të një televizioni turk

Një tërmet masiv me shkallë 6.8 tronditi krahinën lindore turke të Elazıg të premten në mbrëmje.Tërmeti i fuqishëm u ndihe dhe në Izrael, Siri dhe Irak.

Ndërkohë, gjatë lëkundjeve të tërmetit në studion e një televizioni turk ishin të ftuar disa analistë, ku u zënë në befasi, traporton Korrespodenti.

Shikoni reagimin e tyre.