Lajme

Tërmet shumë i fuqishëm, e shkund Turqinë

Një tërmet shumë i fuqishëm është regjistruar në Turqinë Lindore para disa minutave.Sipas analizave preliminare magnituda e tërmetit ishte 6.9 shkallë të Rihterit dhe kjo tregon se tërmeti ishte shumë i fuqishëm dhe potencialisht shkatërrimtar. Ende nuk ka të dhëna për dëmet ose viktimat eventuale!