Lajme

Tërmet në Kosovë

Një tërmet me magnitudë 4.3 shkallë të Rihterit ka ndodhur para pak minutave në Shqipëri.

Sipas Qendrës Sizmologjike për Evropë dhe Mesdhe tërmeti ka ndodhur në zonën e Pukës rreth orës 22:37.

Dridhjet e tokës janë ndjerë edhe në disa qytete të Kosovës si Pejë, Prishtinë dhe Prizren.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?