Lajme

Ja çfarë i takoj sot Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje janë parë së bashku në shënimin e përvjetorit të Deklaratës së 2 Korrikut.

Ish-zëvendëskryeministri Haki Abazi ka publikuar fotografi ku Osmani e Kurti shihen në sheh pranë objektit të qeverisë në aktivistetin e mbajtur në nder të kësaj dite.

Deklarata e 2 Korrikut, e miratuar nga 114 delegatët e asaj kohe ishte akti politik dhe juridik me të cilin Kosova përfundimisht nuk pranoi t’i nënshtrohej hegjemonisë dhe i hapi udhë artikulimit të shtetësisë së Kosovë.

Mirëmengjesi 2 Korriku- me delegatët e KuvenditArtisti i jep ngjyrë jetës dhe e bën historinë të shënuar me emocionin…

Julkaissut Haki Abazi Torstaina 2. heinäkuuta 2020


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje