Lajme

Tahiri: Veseli nuk do të fus në listë për deputetë njerëz me aktakuza

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri thotë se në listën për deputetë nga Partia Demokratike e Kosovës nuk do të ketë vend për njerëz me aktakuza.

Tahiri këtë zotim të kryetarit të PDK-së Kadri Veseli që e ka thënë disa herë e tha në Debat Plus në RTV Dukagjini para analistëve.

Edhe Tahiri sikurse Idrizi tha se PDK e ka dëshmuar se është e përkushtuar në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

LEXO EDHE:

Eksperti i sigurisë nacionale i bashkohet PDK’së