Lajme

Tahiri: Qeverisë Kurti i ka humbur rruga në oborr

Deputeti nga Partia Demokratike e Kosovës, Abelard Tahiri, ka thënë se koalicioni VV-LDK nuk e ka të qartë se çfarë do të bëjë me tarifën.

Kështu ka thënë ai në seancën e jashtëzakonshme në Kuvend për tarifën 100 për-qind, duke shtuar se Qeverisë Kurti i ka humbur rruga në oborr, transmeton Klan Kosova.

“Është shqetësuese që sot nuk kemi një qartësi politike rreth dialogut dhe taksës. Sa ishin në opozitë ishin refuzues ndërsa sot në pozitë janë të padefinuar, u ka humbur rruga në oborr”.

Klikoni në linkun e mëposhtëm për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje.


SHIKO EDHE: 7 SIMPTOMAT QË JU TREGOJNË NËSE KENI COVID-19