Lajme

Sulmi terrorist, aeroplanat luftarak, helikopterët… / “A ka ndonjë përgjigje BE për Vuçiqin e Vulinin fashist?”

Analisti i njohur kosovar, Imer Mushkolaj me anë të një postimi ka kritikuar BE-në për heshtjen përball kërcënimeve të Beogradit që po i bën ditëve të fundit për veriun.

Sot, Serbia nisi tanket drejt Jarinjes dhe me dy aeroplan ushtarak fluturoi afër pikës kufitare në Jarinje, transmeton Indeksonline.

“Kërcënimet e Beogradit për veriun po zbatohen në terren. A ka ndonjë përgjigje BE për Vuçiqin e Vulinin fashist, apo ata vazhdojnë të mbeten konstruktivë në sy të Brukselit?”, ka shkruar Mushkolaj në postimin e tij.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?