Lajme

Stuhi të fuqishme godasin Spanjën, pamje të frikshme

Cikloni i fuqishëm i cili po është stacionuar në Mesdheun perëndimor dhe Gadishullin Iberik po shakton shtrëngata të fuqishme të herëpashershme në atë rajon.

Natën e kaluar një sistem masiv frontal me rrebeshe të fuqishme shiu me vetëtima dhe bubullimë nga Mesdheu hyri në Spanjën lindore dhe verilindore duke kushtëzuar rrebeshe të fuqishme lokale shiu me vetëtima, bubullimë dhe breshër, ndërsa sot një shtrëngatë e fuqishme me breshër goditi Ibizen një rajon shumë i frekuentuar turistik. Stuhi të fuqishme dhe dhe reshje të rrëmbyeshme shiu ka dhe do të ketë orëve të ardhshme edhe në jug të Francës ku pritet të ketë edhe vërshime masive./Meteoballkan

Images by: Ibiza Hire