Lajme

Stuhi bore e shiu në Prishtinë

Reshjet e borës e shiut gjatë ditës së sotme kanë përfshirë kryeqytetin.

Po ashtu fronti i ftohtë ka bërë që të ketë edhe erëra mjaft të fuqishme.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të jetë edhe më ftohtë dhe temperaturat do të zbresin për 4-5 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-6m/s.

LEXO EDHE:  E rëndë: 30-vjeçarja në Ferizaj që tenton t’i japë fund jetës, i dërgon bashkëshortit fotografi të litarit