Lajme

Studentët e UP-së nesër protestojnë për mos liberalizimin e vizave

Studentët e Universitetit të Prishtinës nesër do të protestojnë para zyrës së BE-së në Kosovë për shkak të mos liberalizimit të vizave.

“Të hënën në ora 11:00 tubohemi para Fakultetit Filozofik dhe vazhdojmë drejtë zyrës së BE-së, ju ftojmë të merrni pjesë në aksionin simbolik të organizuar nga ne, studentët”, kanë bërë të ditur ata.

Studentët thonë se me anë të kësaj proteste kërkojnë llogaridhënie nga BE-ja.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?