Lajme

Sot në Prizren u shënuan 7 raste me Covid-19, Kryetari Haskuka ka një kërkesë për qytetarët

Prizreni sot ka shënuar edhe shtatë raste të reja me Covid-19.

Rastet e reja janë në këtë komunë janë katër në qytet, dy në Lubizhdë dhe një rast në Gërnçar, transmeton portali arbresh.info.

“Për fat të keq kjo është dita me numrin më të lartë të rasteve që prej fillimit të pandemisë në muajin mars, në nivel të Kosovës.

Andaj ju lutem respektoni rekomandimet e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, mbani distancën fizike për së paku 2 metra, mbani maska dhe aplikoni masat e nevojshme higjienike”, thuhet në njoftimin e kryetarit Mytaher Haskuka.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?