Lajme

Si kishte tentuar Dardan Krivaqa t’i ikë policisë me biçikletë

Dëshmitarët të cilët ishin prezent gjatë arrestimit të të akuzuarit për vrasjen e Marigona Osmanit, Dardan Krivaqën, treguan se ai kishte tentuar të ikte nga policia me biçikletë.

Krivaqës iu ishte gjetur biçikleta dhe më pas ishte njoftuar Policia e Kosovës.

Krivaqa u pati arrestuar në një fshat të Ferizajt.

Sot, ai është alivanosur përgjatë seancës në Gjykatën Themelore në Ferizaj.

Gazeta Insajderi raportoi se brenda objektit të gjykatës u pa një ekip mjekësor për t’i dhënë ndihmë Krivaqës.

LEXO EDHE:  Ka filluar rigjykimi ndaj katër të akuzuarve për dhunim të 11 vjeçares nga Prishtina