Lajme

Shtëpia e Bardhë tregon detaje eksluzive nga takimi Kosovë-Serbi

Kreu i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të SHBA’së, Robert O’Brien ka thënë se ka progres në bisedimet Kosovë-Serbi që kanë filluar sot, shkruan Gazeta Metro.

Këshilli i Sigurisë përmes disa pamjeve të publikuara në rrjetin social Twitter, thotë se diskutimet do të vazhdojën edhe gjate pasdites.

“Liderët e Kosovës dhe Serbisë janë duke bërë progres. Bisedimet tona këtë mëngjes kanë qenë të përqendruara tek zhvillimi i marrëdhënieve ekonomike. Mezi presim të vazhdojmë diskutimet këtë pasditë”, është thënë nga Këshilli i Sigurisë Kombëtare, përcjell Gazeta Metro.