Lajme

Shqiptarja qëllon me breshëri plumbash burrin, në sy të djalit të tyre 13-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Chalandri, të Greqisë.

Një grua me origjinë nga Shqipëria ka qëlluar me armë zjarri disa herë në bark bashkëshortin e saj, i fundit ky që është shoqëruar në spital dhe po lufton për jetën.

Mediat fqinje shkruajnë se gruaja, autorja kryesore e dyshuar e ngjarjes është arrestuar nga policia, dhe sipas infoprmacioneve shkak për ngjarjen e rëndë dyshohet të jenë bërë konfliktet familjare.

Siç është bërë e ditur deri më tani, gjithçka ka ndodhur para syve të djalit të tyre 13-vjeçar.

LEXO EDHE:  Tensionet në veri, LDK: E rrezikshme qasja e Kurtit me aleatët, e vuri Kosovën në përplasje me Perëndimin