Lajme

“Shqiponja, mbrapa së cilës fshehim veten, turpin tonë”

Takimi i dy Qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë ka qenë top lajm në të gjitha mediet e Kosovës, atyre të Shqipërisë, por edhe të rajonit, shkruan KultPlus.

Mirëpo, jo vetëm mediet kanë pasë në fokus këtë takim të dy Qeverive të mbajtuar në Pejë, të kryesuara nga kryeministrat: Ramush Haradinaj e Edi Rama, të cilët, bashkë me ministrat kanë realizuar edhe fotografi me shqiponjë.

Ky takim është vën në pah edhe nga shumë qytetarë, të cilët nëpërmjet rrjeteve sociale kanë shprehë, admirim, ironi, humor…

Sociologia Sibel Halimi, duke aluduar mbi këtë takim, ka shkruar vetëm një status.

“Shqiponja, mbrapa së cilës fshehim veten, turpin tonë!”, ka shkruar Halimi./KultPlus.com


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?