Lajme

Shikoni këto pamje madhështore nga stërvitjet e FSK’së nga NATO

Jo rrallë herë kemi pa se si stërviten forcat e sigurisë.

Nji video e cila vjen nga Ministrja e Mbrojtjes se Shqipnisë në rrjetet sociale, e shfaq si mos ma mirë vullnetin dhe gadishmëninë e ushtarëve, për me kontribue për paqe dhe stabilitet.

Kjo super stërvitje e Forcave të Armatosuna të Shqipërisë, Forcave të Sigurisë së Kosovës asht ba në Shqipni, ku pjesë e saj ka qenë edhe Mbretnia e Bashkueme dhe Kroacia.

Në këtë video, shihen teksa nji numër i konsideruëshëm i tyne stërviten nga NATO tue u përballë me situate të ndryshme, teksa pjesë e trajnimit janë edhe mjetet e randa që jo rrallë herë u duhen për aktivitete ushtarake.

Pamjet në fjalë sigurisht që ngjallin emocion.