Lajme

Sërish shpërthim në veri, rrugët janë boshatisur

Një shpërthim ka ndodhur ndërsa një ekip i T7 po qëndron në Mitrovicën e Veriut.

Gazetarja e T7, Laura Çelaj tha se në afërsi të objektit ku kishin synuar të destinuar për anëtarët e Komisionit Komunal të Zgjedhjeve në Mitrovicën e Veriut, nuk ka policë. Ajo ishte dëshmitare e një shpërthimi të madh, i cili u dëgjua pasi paraprakisht pati edhe tre të tjerë.

Ai objekt është djegur plotësisht si pasojë e disa shpërthimeve të njëpasnjëshme. “Fatmirësisht rrugët janë boshatisur dhe s’ka pasur njerëz”, tha gazetarja në një lidhje direkte në Frontal të T7.

LEXO EDHE:  Lajm i hidhur: Vdes në moshë të re mitrovicasja Shpresa Sejdiu