Lajme

Sali Berisha: Mollë sherri për shpalljen non-grata nga SHBA ishin kufijtë e Kosovës, pasi nuk e lejova Edi Ramen e Sorrosin t’i ndryshojë ato!

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti Shqipërisë, Sali Berisha ishte mysafir në emisionin e tij të preferuar nga Kosova në Kojshia Show.

Ish-kryeministri Berisha ka folur për shpalljen non-grata që i është bërë atij nga Departamenti i Shtetit Amerikan dhe Sekretari Blinken.

Berisha tha se “Mollë sherri për shpalljen non-grata të tij ishin Kufijtë e Kosovës”, transmeton Korrespodenti.

Ai përmend edhe dosjet që i dërgoi Edi Rama SHBA-së, pasi që nuk lejoi ndryshimin e kufijve!

Shikojeni emisionin e më poshtëm për më shumë. /Korrespodenti