Lajme

Rron Gjinovci i bënë thirrje ministres Haxhiu t’i fus nën kontroll mediat

Analisti i afërt me LVV-në, Rron Gjinovci ka reaguar pas votimit në parim të Ligjit për Kontrollin dhe Verifikimin e pasurisë.

Analisti i cili thirret në emër të lirisë së fjalës, i ka bërë thirrje publike ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut që të kontrollohen mediat.

Gjinovci ka kërkuar që në lexim të dytë të futet një nen,i cili thotë se verifikimi i pasurisë duhet të filloj nga mediat.

Tutje i ka quajtur gazetarët persona dallavergjinjë.