Lajme

Rrokulliset vetura, një person në gjendje të rëndë

Dy persona kanë përfunduar në spital pas aksidentit të djeshëm në rrugën “Kuzman Josifovski Pitu” në Shkup, ku një veturë e tipit Fiat, e drejtuar nga 24-vjeçari me iniciale A.C. ka goditur rrethojën e bulevardit dhe është rrokullisur.

Rastin e kanë konfirmuar nga Ministria e Punëve të Brendshme.

“MPB njofton se ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:30 ndërsa 25-vjeçari D.T. ka marrë lëndime të rënda trupore të konstatuara në Qendrën Klinike në SHkup, kurse 26-vjeçari D.M. ka marrë lëndime të lehta të konstatuara në spitalin e Qytetit “Shën Klimenti i Ohrit”.

Nga MPB bëjnë thirrje që shoferët të respektojnë rregullat e trafikut.


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje