Lajme

Rezultati i zgjedhjeve në Kosovë, Vuçiq urgjentisht i drejohet qytetarëve

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do t’i drejtohet sonte qytetarëve në lidhje me rezultatin e zgjedhjeve të Kosovë,Vuçiq flet në orën 21:30, raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova.

Bazuar në rezultatin e Exit Pollit të Klan Kosovës në zgjedhjet e sotme parlamentare prijnë LDK dhe Vetëvendosje, pasuar nga PDK dhe AAK-Nisma.