Lajme

Reagon Halil Kastrati: Nuk pata forcë me e pa videon deri në fund

Pas rastit të tmerrshëm kur një infermerie sulmoi pacienten në Shtëpinë e të Moshuarve në Pejë, reaguan edhe figura të njohura nga vendi. Ndër personat që reagoi është edhe hoxha e humanisti i njohur, Halil Kastrati, me anë të një postimi në rrjetin social facebook.

Nuk pata force me pa videon deri ne fund por me dhimbje ne shpirt po i percjelli lajmet per rastin e te moshuares, nenes se deshmorit ne Peje dhe realisht kam ngele pa koment”, ka thënë Kastrati.

Postimi i plotë i Halil Kastratit:

Nuk pata force me pa videon deri ne fund por me dhimbje ne shpirt po i percjelli lajmet per rastin e te moshuares, nenes se deshmorit ne Peje dhe realisht kam ngele pa koment.
Cdo sherbim ndaj njerezve me nevoja te ndryshme duhet te jete mision sepse vetem atehere u sherben atyre me shpirte e trup.

Pa dashur qe te zgjatem me shume, te ju japim hapsire organeve te drejtesise me thene fjalen e fundit ndersa te moshuares, nenes tone me gjithe zemer i kishim bere vende ne shtepine tone.
Zot na fal e na udhezo.

LEXO EDHE:  Sveçla kërkon nga qytetarët të mos i'u përgjigjen protestave që kanë synim marshimin drejt veriut