Lajme

Reagon Glauk Konjufca, ja çka thotë videon e rrahjes mes Molliqajt e Abazit

Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje, ka komentuar drejtpërdrejt në “RTV Dukagjini”, pamjet e rrahjes mes Dardan Molliqajt dhe Haki Abazit që u publikuan ekskluzivisht në Gazetën Sinjali.

“Është më mirë që po shfaqet video me detajet, kemi lëshu edhe një reagim si Vetëvendosje, dhe i qëndroj reagimit, është maskarallëk dhe rrugaqëri e Dardan Molliqajt, që po e aplikon qysh kur i dështoi projekti me shkatërru VV-në”, tha Konjufca, raporton Gazeta Sinjali.

“Me persona të tillë që se kanë vendin ne studio po në bankat e drejtësisë, duhet mu marrë institucionet e drejtësisë”, tha Konjufca.

Ndërsa, Arbërie Nagavci përmendi edhe Rexhep Hotin duke thënë “ka gënjy publikisht”.

Rexhep Hoti kishte thënë se nuk e ka parë momentin e rrahjes, por pamjet e publikuara në Gazetën Sinjali e demantojnë keq Hotin.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?