Lajme

Rasti i “Call Center”, policia kontrollon 21 lokacione dhe sekuestron miliona euro

Policia e Kosovës bastisi disa “Call Center” në Ferizaj e në Prishtinë, shkruan Gazeta inFokus.

Policia ka bërë të ditur se janë kontrolluar 21 lokacione të ndryshme.

Nga ky aksion i javës kaluar janë arrestuar disa persona.

Ndërsa janë sekuestruar si prova materiale: 9 vetura të ndryshme, 1.690.050.00 € kesh para, dhe 697.471.87 € janë ngrirë nëpër banka.

Rasti është duke u hetuar.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?