Lajme

Raporti i fundit nga IKSHPK, vazhdojnë shifrat alarmante

27 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 4.623 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.764.421 doza të vaksinës.

ℹDeri më sot 803.638 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹDeri më sot janë dhënë 68.526 doza përforëcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

ℹNga 15.268 testime, 3.917 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹGjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 6 raste të vdekjes.

ℹSot janë shëruar 617 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 162.950.

ℹNë total numri i rasteve aktive është 28.751.