Lajme

Raporti i fundit nga IKSHPK: Një i vdekur dhe 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Një person ka vdekur dhe shtatë raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit.

Gjithsejt, 2 mijë e 295 mostra janë testuar, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë.

Teksa, janë vaksinuar 2 mijë e 915 persona.

Nga COVID-19 janë shëruar 147 të infektuar.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?