Lajme

Qeveria ua ndalë pagat edhe punëtorëve të komunave

Raportohet se sot Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti, përveç mësimdhënësve që do të mbajnë grevën, ua ka pezulluar pagat edhe gjithë punëtorëve të komunave (shërbyesve civil).

Një burim i ka thënë gazetës10 se pagesat u janë pezulluar edhe asamblistëve.

Gazeta 10 ka konfirmuar se në komunat e Prizrenit, Mitrovicës e Prishtinës, nuk janë ekzekutuar pagat.

Në lidhje me ekzekutimin e pagave, sot përmes një konference për medie është deklaruar Ministri i Ekonomisë dhe Transfereve, Hekuran Murati, i cili tha se sot është bërë ekzekutimi i pjesshëm i pagave në sektorin publik.