Lajme

“Qetësi ju lutem, këto që po thotë kryeministri janë interesant”: Plas e qeshura në Kuvend me fjalët e Konjufcës

Derisa në Kuvend po diskutohet për takimin e Kurtit me presidentin serbe Vucic në Bruksel, të martën, nuk po mungojnë kritikat, por as shkakatë, shkruan Gazeta Metro.

Kryeparlamentari, duke kërkuar qetësi nga deputetët derisa po fliste Kurti, u tha atyre të dëgjojnë kryeministrin sepse po thotë gjëra interesante, dhe kjo ngjalli të qeshura në seancë.

“Qetësi ju lutem, këto që po thotë kryeministri janë interesant”, u tha Konjufca deputetëve.

Kujtojmë se kryeministri Albin Kurti dhe presidenti serb Aleksandër Vucic do të takohen në Bruksel më 15 qershor.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?