Lajme

Publikohen pamje të reja të Xhandarmërisë serbe duke patrulluar në Karaçevë

Ish-kryetari i Komunë së Kamenicës, Shaip Surdulli, ka publikuar një video e cila mbanë datën e 7 gushtit të këtij viti ku shihet xhandarmëria serbe duke patrulluar në fshatin Karaçevë e Poshtme.

Pas publikimit të fotografive të kësaj ngjarje dhe videos gjatë javës së kaluar, Surdulli ka bërë publike edhe një tjetër video, nga kamerat e sigurisë së shtëpisë së tij.

“Ja edhe video nga kamera e shtëpisë ku shihet qartë duke kaluar ushtarët serbë me disa qenë nëpër rrugën e lagjes sonë në Karaçevë të Poshtme të komunës së Kamenicës, më 07.08.2020 rreth orës 18,05.2020”, shkruan Surdulli krahas videos.

Ndryshe, gjatë javës së kaluar banorët e fshatit Karaçevë të Kamenicës janë shprehur tejet të brengosur, për faktin se nëpër parkingun e një restoranti të këtij fshati janë parë dhe filmuar pjesëtarët e xhandarmerisë serbe duke kaluar.

Ish-kryetari i Kamenicës, Shaip Surdulli ka publikuar pamje të reja ku shihen xhandarmëria serbe duke hyrë në territorin e Republikës së Kosovës.

Ja edhe vedeo nga kamera e shtëpisë ku shihet qartë duke kaluar ushtarët serbë me disa qenë nëpër rrugën e lagjës sonë në Karaçevë të Poshtëme të komunës së Kamenicës, më 07.08.2020 rreth orës 18,05.

Julkaissut Shaip Surdulli Maanantaina 10. elokuuta 2020


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?