Lajme

“Pse rri zgjuar natën”, djali godet me gurë të atin, 63-vjeçari përfundon në spital

Një 37 vjeçar nga Libofsha e Fierit është prangosur nga policia pas dhunës që ushtroi me të atin 63 vjeçar.

Konflikti ka nisur rreth orës 1;00 të natës, në momentin kur i riu mërzitur se pse babai i tij qëndronte ende zgjuar në atë orë. Orjald Tushi, e ka goditur babain e tij me gurë, pikërisht se ky qëndronte zgjuar natën.

NJOFTIMI I POLICISE
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:

O. T. 37 vjeç, banues në Libofshë, Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në banesë, ka ushtruar dhunë fizike ndaj babait të tij, shtetasit V. T., duke e qëlluar me sende të forta.

LEXO EDHE:  Prifti At Nikolla iu shkon natën në kishë serbëve, i bënë thirrje KFOR-it dhe kryeministrit Kurti qe t’i kontrollojë ato për armatim - Policia e Kosovës e ndërpret xhirimin. Ja çfarë ndodh!

63-vjeçari ndodhet në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Gjatë kontrollit personal, autorit iu gjetë dhe një armë e ftohtë(thikë)