Lajme

Protestuesit shqiptar në Mitrovicën jugore: Pa u farue djem e çika, jo nuk ndahet Mitrovica (VIDEO)

Ka nisur një tubim i shqiptarëve afër Urës së Ibrit në pjesën jugore të Mitrovicës.

Aty shihen forca të shtuara të Policisë së Kosovës si dhe disa persona që kanë të veshura simbole kombëtare e këndojnë këngë patriotike.

Shiko videon KETU

Nga Policia e Kosovës dhe nga akterë të tjerë të sigurisë është apeluar që të mos dilet në këtë tubim pasi që thirrja është bërë nga persona që mund të jenë të dyshimtë dhe të dëmshëm për sigurinë nacionale.

LEXO EDHE:  Agim Bahtiri në zi, i vdes nëna