Lajme

Pritje madhështore për PDK’në: Nuk është Drenica, por Dragashi

Kandidati për kryeministër i PDK’së, PDK’ja së bashku me disa kandidatë të kësaj partie për deputet, janë pritur në mënyrë madheshtore nga numër i madh i simpatizantëve në Dragash, raporton Korrespodenti.

“Me planin tonë për #Rimëkëmbje, Dragashin do ta shpallim zonë ekologjike. Do të sjellim investime nga jashtë për ta shndërruar këtë pjesë të Kosovës në destinacion kryesor të turizmit malor dhe dimëror”, ka shkruar Hoxhaj në faqën e tij zyrtare në facebook.

Postimi i plotë i Hoxhajt:

Me planin tonë për #Rimëkëmbje, Dragashin do ta shpallim zonë ekologjike 🌲. Do të sjellim investime nga jashtë për ta shndërruar këtë pjesë të Kosovës në destinacion kryesor të turizmit malor dhe dimëror ⛷️.

Pjesën kufitare do ta bëjmë zonë turistike me një investim të përbashkët të Kosovës dhe Shqipërisë 🇦🇱.

Ne kemi një plan konkret dhe të matshëm që do ta rimëkëmbë Kosovën.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?